1l-vishnje  

1 L

Vishnje

Përbërja frutore: 20%. Përbërësit: ujë, lëng vishnje (nga lëngu i koncentruar i vishnjes 12%), lëng rrushi, (nga
lëngu i koncentruar i rrushit 8%), sheqer, acid citrik (si acidifikues), aromë.I pasterizuar. Para përdorimit tundeni
mirë.Pas hapjes ruajeni në frigorifer. Afati i përdorimit 12 muaj.

copë në pako
12

pako në paletë
60

copë në paletë
720

BARCODE

3900167230838

vishnja

Shijo benefitet që i ofron lëngu i vishnjës

Vishnja njihet si një nga frutet me potencial të madh shërues, është e pasur me antioksidantë, lufton stresin dhe inflamacionet. Ndihmon në lehtësimin e simptomave të artritit dhe gurit, ndihmon në rimëkëmbjen e muskujve. Lëngu i vishnjes është i pasur edhe me antioksidant që ndikojnë në mbrojtjen e sistemit nervor. Poashtu posedojnë melatoninë, hormonin natyral që rregullon gjumin.

Nutricistët pohojnë se lëngu i vishnjës përmban gjithçka që trupi ka nevojë për të qenë i shëndetshëm.